Czy warto leczyć się samodzielnie, czy lepiej wybrać się do specjalisty

Gros ludzi uważa, że doskonale radzi sobie z wszelkimi chorobami i nie musi odwiedzać lekarza. Wystarczą domowe sposoby, typu: herbata z sokiem malinowym, cytryna, czy sok z cebuli na kaszel, a infekcje omijają ich szerokim łukiem.

Nie zawsze jest tak kolorowo. Bywa, że przeziębienie jest tak silne, że czosnek już nie daje rady. Sporo osób, nie chcąc tracić czasu na wizyty u lekarza, wybiera się do apteki. Można w niej nabyć przeróżne leki bez recepty. Niektórzy mają już wypróbowane leki, które skutecznie im pomagają w wyleczeniu. Mogą to być mieszanki witamin, leki na odporność, preparaty homeopatyczne i wiele innych. Na kaszel wybierają syropy ziołowe, a z bólem gardła radzą sobie ssąc tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Gorączka, która potrafi bardzo osłabić też jest do zniesienia, kiedy wie się, o jest skuteczne w obronie przed nią.

Jeśli objawy są poważniejsze i nie reagują na te leki, które są dostępne bez recepty, warto udać się do lekarza. Nie należy lekceważyć objawów infekcji. Może się okazać, że przechodzona grypa doprowadzi do jakichś ubytków w słuchu, czy uszkodzi serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *