Farmakoterapia bez udziału lekarza

Kiedy drapie nas w gardle, dławiący kaszel nie pozwala zasnąć, a zatkany nos pozbawia wielu przyjemności, w tym odczuwania smaków, sięgamy po sprawdzone metody zaradcze. Niektóre osoby, jak ognia, unikają lekarstw, jednak większość społeczeństwa od razu biegnie do apteki i wspomaga się farmaceutykami.

Leki bez recepty są dostępne w każdej aptece. Należą do nich różnego rodzaju syropy, witaminy, tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zestawy witaminowe, które można nabyć bez recepty są dobierane z myślą o różnych osobach. Czynnikiem rozróżniającym poszczególne suplementy diety, jest wiek, płeć i tryb życia pacjenta.

Wiele osób nadmiernie wspomaga się substancjami przeciwbólowymi. Może nawet się od nich uzależnić. Z tego powodu, nie każde leki bez recepty mogą być zażywane bez konsultacji ze specjalistą. Częste ich stosowanie to, swego rodzaju, droga na skróty. Nie eliminują bowiem przyczyny, a jedynie znoszą objawy. Organizm po jakimś czasie może się uodpornić na nie, dlatego ci, którzy używają ich na co dzień, stopniowo muszą zwiększać dawki, bo okazuje się, że podstawowe porcje nie przynoszą pożądanego efektu.

  1. Jak sobie pomóc w walce z przeziębieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *