Hormony bez recepty

Spośród wielu rodzajów leków, które można kupić bez recepty, wymienia się też tabletki antykoncepcyjne. To nowość, która może zadziwić nie jedną osobę. Do tej pory, pacjentki, które chciały zastosować terapię zabezpieczającą przed zajściem w ciążę musiały mieć dobrane hormony przez swojego lekarza ginekologa. To on podejmował decyzję o rodzaju tabletek, które będą korzystnie wpływały na pacjentkę. Nie każda kobieta toleruje określone zestawy hormonów.

Są jednak apteki, często internetowe, które oferują te leki bez recepty. Żeby tego było mało, w swej bazie maja też leki wczesnoporonne. To ogromna dawka substancji, które mają przeszkodzić zapłodnieniu komórki jajowej przez plemniki do 72 dni po stosunku. Pozostaje, jednak pytanie, czy to jest bezpieczne?

Dla Pań, które obserwują u siebie pierwsze objawy menopauzy, proponuje się leki ziołowe dostępne również bez recepty. Są one bezpieczne dla organizmu bo zawierają głównie zioła, które maja znosić dyskomfort związany z przekwitaniem. Niektóre zioła zapobiegają lub zmniejszają potliwość oraz nieprzyjemne uderzenia gorąca, które mogą bardzo dokuczać. Inne zestawy ziół poprawią nastrój, który u kobiety w okresie menopauzy może być obniżony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *