Kiedy sposoby babuni przestają działać

Kilka razy w ciągu roku, każdy z nas jest narażony na infekcje. Są to przeziębienia i choroby związane z namnażaniem się wirusów krążących w powietrzu. Sytuacja robi się groźna zwłaszcza wtedy, gdy temperatura powietrza jest dodatnia. To sprzyja rozwojowi chorób zakaźnych i rozprzestrzenianiu się ich.

Można się bronić przed chorobami zakaźnymi. Warto postarać się o to już w okresie wakacyjnym. Bardzo dobre dla naszego zdrowia jest morze, a raczej klimat, które ono wytwarza. Dzięki spacerom nad morzem możemy nie tylko świetnie spędzić wakacje z rodziną, ale też wzmocnić się dzięki świeżemu powietrzu bogatemu w jod. Podobnie jest w niskich górach. Oprócz tego, warto uprawiać sporty na świeżym powietrzu, pływać. Można też przygotować własne soki i dżemy ze zdrowych i bogatych w witaminy owoców, takich jak: pigwa, maliny, wiśnie, czarny bez, agrest. Dodawanie ich zimą i jesienią do herbaty czy wody, pomaga w ochronie przed zachorowaniem.

Jeśli już się przeziębimy, leki bez recepty dostępne w aptece wybawią nas z problemów. Farmaceuta doradzi, co będzie najskuteczniejsze i prawdopodobnie unikniemy wizyty u lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *