Pages Menu
Categories Menu
Leczenie bez wskazówek lekarza

Leczenie bez wskazówek lekarza

Rozpoznanie u siebie bólu kolana czy przeziębienia nie wydaje się być trudnym zadaniem. Zdajemy się wtedy na leki bez recepty, które dostępne są w każdej aptece. Dobrą poradę możemy też uzyskać od farmaceutów, więc nie musimy zdawać się sami na siebie.

Co, jeśli objawy długo nie mijają, a leki działają jedynie doraźnie lub wcale? Zażywanie większych dawek może być szkodliwe i zagrażać funkcjonowaniu wątroby, nerek, podrażniać żołądek. Eksperymentowanie z coraz to nowymi lekami nie jest trudne bo wiele z nich można nabyć bez recepty. To krótka i szybka droga, jednak nie zawsze skuteczna i bezpieczna.

Są sytuacje, kiedy konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą i ustalenie przemyślanego leczenia popartego badaniami i trafną diagnozą. Może okazać się, że niektóre leki przepisane przez lekarza są dostępne również bez recepty. Jeśli skończy się nam zapas środków zalecanych przez lekarza prowadzącego, możemy wówczas udać się do apteki i uzupełnić domową apteczkę o dobre leki bez recepty.

altargo maść przeznaczona do łagodzenia bólu poczytaj o żółtaczka typu a objawy na naszej stronie