Leki bez recepty dla tych, którzy nie mają czasu wybrać się do lekarza

Dla wielu osób siedzenie w poradni i czekanie na przyjęcie przez lekarza jest bardzo niemiłym przeżyciem. Długie kolejki pod gabinetami specjalistów, a także lekarzy rodzinnych są na porządku dziennym. To nic dziwnego, ale trudno się do tego przyzwyczaić. Sytuacja jest denerwująca zwłaszcza wtedy, kiedy komuś się spieszy, źle się czuje lub kiedy przyszedł tylko po jakieś skierowanie do specjalisty, jest zdrowy, a czeka w otoczeniu kaszlących i rozgorączkowanych pacjentów.

O ile nic poważnego nam nie dolega, wybieramy często krótszą drogę pomocy samemu sobie. Apteka jest zawsze w najbliższej okolicy. Kolejki w niej nie przerażają, miłe Panie i Panowie farmaceuci chętnie doradzą, jaki lek wybrać. Leki bez recepty są często ziołowe lub z niewielką ilością substancji mogących zaszkodzić. Dlatego wiele osób samodzielnie radzi sobie z przeziębieniem.

Wypróbowane syropy, kropelki i aerozole do nosa, a także tabletki do połknięcia znoszą katar, kaszel, ból, podwyższoną temperaturę oraz zapobiegają rozwojowi infekcji. Dodatkowo można się wzmacniać witaminowymi suplementami diety, probiotykami, tranem, czosnkiem w kapsułkach i wieloma innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *